Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Śląska Drogówka Faceebook
Stop rasizmowi
Infolinia dla turystów
Stop sexturystyce
Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Infolinia dla bezdomnych

Ruch drogowy

 1. Bezpieczny obowiązek FILM

  Od 31 sierpnia 2014 roku wszyscy bez względu na wiek poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu obowiązani będą do posiadania elementów odblaskowych tak, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

 2. Chcesz jeździć skuterem?

  Czy do kierowania skuterem wystarczy karta rowerowa? Ile trzeba mieć lat, żeby móc kierować skuterem? – pytają przyszli motorowerzyści. Są też tacy, którzy nie wykazując żadnego zainteresowania przepisami kierują pojazdami, narażając się na konsekwencje prawne i finansowe w przypadku kontroli lub wypadku. Poniżej odpowiedzi na pytania.

 3. Akcja „Osiedle” - Film

  Osiedle - działania pod taką nazwą przeprowadzili wczoraj policjanci z gliwickiej drogówki. Skontrolowali 1988 kierowców. Ujawnili jednego nietrzeźwego, a pięciu kierowców prowadziło swoje pojazdy po użyciu alkoholu.

 4. Kontrola autokarów

  Informujemy, że w Gliwicach przy ul. Pionierów 8 (baza PKS) został wyznaczony punkt kontroli autokarów. W związku z tym prosimy organizatorów, aby z wyprzedzeniem kilkudniowym zgłaszali do Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach - Wydział Ruchu Drogowego kontrolę autokaru. Informacje należy przekazywać telefonicznie pod nr 32 33 69 290 - sekretariat WRD lub (w godz. 7:30 – 15:30) lub pocztą elektroniczną rd@gliwice.ka.policja.gov.pl

 5. Kierowca z trzema promilami, matka z dwoma

  Pijani generują najwięcej czynów przestępczych. Tylko wczoraj, podczas kilkudziesięciu interwencji, policjanci mieli do czynienia w większości z osobami nietrzeźwymi. Poniżej wybrane przypadki.

 6. Szukamy świadków

  Wydział Kryminalny KMP w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do jakiego 6 września br. około godziny 12.30 doszło w Smolnicy. Sprawca potrącił wtedy rowerzystę i nie zatrzymując się, uciekł z miejsca zdarzenia.

 7. Zdarzyło się na drogach

  W minionym tygodniu na drogach Gliwic i powiatu doszło do 4 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Odnotowano 55 kolizji, zatrzymano 11 nietrzeźwych kierowców.