Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych - Koło Gliwice

Wycieczka w Beskid Śląski do Ustronia

W dniach 02/05 października 2014 r. członkowie koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gliwicach wraz z rodzinami uczestniczyli w wycieczce w góry Beskidu Śląskiego do miejscowości Ustroń.

 

 

 

W czwartek późnym popołudniem dotarliśmy do pięknie położonego Ośrodka Wypoczynkowego z miłą obsługą i przytulnym basenem z ciepłą wodą.

W piątek, sobotę i niedziele zwiedziliśmy okolice. Wybraliśmy się na wycieczkę autokarową tzw. małą Pętlą Beskidzką . Zwiedziliśmy kościół w Istebnej oraz muzeum regionalne. Wysłuchaliśmy gawędy koronkarki w Muzeum Koronkarstwa w Koniakowie. Zdobyliśmy szczyt Ochodzita 895 m n.p.m.. Roztacza się z niego jedna z najpełniejszych panoram górskich w całych Beskidach Zachodnich. Byliśmy na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle Malince, na której odbywały się skoki narciarskie oraz spadochronowe, a także pokazy sprawności jednostki „GROM''. Zdobyliśmy szczyt Równica 885 m n.p.m. Niektórzy dwukrotnie tego samego dnia. Raz pieszo i drugi raz autokarem.

Piątkowy wieczór spędziliśmy przy ognisku na pieczeniu kiełbasek oraz muzyce instrumentalnej a w sobotni wieczór na dansingu na którym grał dla nas zespół „BB'' z Knurowa

W niedzielne popołudnie wypoczęci i zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną .

 

 

Tekst i zdj. W.Z