Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych - Koło Gliwice

Jubileusz 90-lecia urodzin

W dniu 04 października 2014 r. swoje 90 – urodziny obchodził major Czesław Świtała członek naszego koła od chwili jego założenia, jeden z założycieli Klubu Emerytów Policyjnych w Gliwicach. Instytucja ta powstała i działa od początku lat 90.

W tak uroczystym dniu prezes koła Henryk Mikosz wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach mł.insp. Mariuszem Luszawskim oraz naszą koleżanką Krystyną Kałużą odwiedzili szacownego jubilata w jego mieszkaniu.

Pan Czesław wraz z życzeniami i kwiatami otrzymał od członków naszego koła upominek. Wręczono też list gratulacyjny od Gliwickiego Garnizonu Policji.

Po uroczystym toaście przy słodkich wypiekach przyszedł czas na wspomnienia z lat pracy. Major Czesław Świtała był wykladowcą w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, potem służył w Rudzie Śląskiej przed odejściemna emeryturę pracował za stanowisku zastępcy komendanta gliwickiej komendy milicji.

Odznakę Honorowa ZW SEiRP w Katowicach na uroczystej akademii w auli Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach z okazji Święta Policji już w lipcu wręczył jubilatowi prezes ZW SEiRP w Katowicach Piotr Stypa wraz z komendantem KMP w Gliwicach insp. Krzysztofem Sowula.

 

Tekst i zdjęcia W.Z.