Sport w gliwickiej Policji

"Najsilniejszy" Komisariat

Niezbyt gościnni okazali się policjanci Pyskowickiego Komisariatu organizujący na swoim terenie Pierwsze Mistrzostwa Gliwickiej Komendy w wyciskaniu sztangi leżąc. Z trzech punktowanych miejsc zajęli pierwsze i drugie, oddali jedynie do dyspozycji gości najniższy stopień podium. Zwycięzcą został mł.asp. Dariusz Niewolik ważący 111 kg pokonał ciężar 200 kg, drugie miejsce wywalczył mł.asp. Dominik Foltyn przy wadze 83 kg podniósł 155 kg, trzeci zawodnik, reprezentant Komisariatu w Łabędach sierż. Jakub Zawistowski 86 kg zakończył konkurs wynikiem 150 kg. Obserwujący na miejscu rywalizację z-ca komendanta miejskiego nadkom. Marek Nowakowski obiecał zwycięzcom, że w przyszłym roku postara się o silniejszą konkurencję dla pyskowickich siłaczy dziękując jednocześnie za utrzymywanie przez nich wysokiej sprawności fizycznej i zorganizowanie imprezy.