Sport w gliwickiej Policji

Mamy wicemistrzynię Europy w Półmaratonie IPA

W dniu 3 października 2010 roku na terenie campingu w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach odbyły się I Mistrzostwa Europy IPA w Półmaratonie. Reprezentację Regionu IPA Gliwice Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji tworzyli: Anna Zięba, Julita Materla, Tomasz Sowierszenko oraz Michał Jaworski - na codzień funkcjonariusze gliwickiej Policji.. Mistrzostwa IPA były częścią składową katowickiego półmaratonu, w którym wystartowało łącznie ponad 1200 biegaczy.
Nasza reprezentacja w kategorii IPA zajęła ostatecznie 7 miejsce, natomiast indywidualnie odnieśliśmy wielki sukces. I tak wicemistrzynią Europy w Półmaratonie IPA została Anna Zięba. Pierwsze miejsce w kategorii K20 wśród kobiet zajęła Julita Materla. Naszym kolegom poszło nieznacznie gorzej albowiem Tomasz Sowierszenko uplasował się na 8 miejscu w kategorii M 30 IPA, natomiast Michał Jaworski w tej samej kategorii zajął 19 miejsce.
To już kolejne sukcesy naszych biegaczek i biegaczy w zawodach organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji i na pewno nie ostatnie.