Spotkanie z emerytami w Pyskowicach - 2018 - rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

2018 - rok pieszego

Spotkanie z emerytami w Pyskowicach

Członkowie Klubu Emerytów i Rencistów „Bumar Łabędy S.A.” z siedzibą w Pyskowicach wzięli udział w szóstym spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym w ramach projektu "Pewnym krokiem do celu 50+".

 

 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego – st. sierż. Szymon Kołodziej i st. sierż. Marcin Rydel szeroko opowiadali o zasadach bezpiecznego zachowania pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Zaprezentowano filmy zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego oraz omówiono najczęstsze błędy popełniane przez pieszych w ruchu drogowym. Aspirant sztabowy Aneta Sokalla z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji przestrzegła przed oszustami, którzy działają w coraz bardziej wyrafinowany sposób. „Modne” są oszustwa „na pracownika administracji”, „na policjanta” czy też „na sprzedawcę swojskich jajek”. Przypominamy, że nie należy przechowywać pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów w przedpokoju mieszkania czy ganku domu, do których to miejsc potencjalny oszust ma ułatwiony dostęp.

 

Warsztaty organizowane są przez Policję dla seniorów w wieku 50+. W celu umówienia dogodnego terminu spotkania prosimy koordynatorów klubów seniora o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP Gliwice, tel.: 32 336 92 90.