Policjanci spotykają się z seniorami - 2018 - rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

2018 - rok pieszego

Policjanci spotykają się z seniorami

Członkowie Klubu Seniora Osiedla Obrońców Pokoju w Gliwicach wzięli udział w szkoleniu profilaktyczno-edukacyjnym w ramach projektu „Pewnym krokiem do celu 50+”.Tematem spotkania kolejny raz było bezpieczeństwo w rejonie przejść dla pieszych. Seniorzy otrzymali od funkcjonariusza ruchu drogowego, st. sierż. Szymona Kołodzieja, precyzyjne instrukcje, które mogą uratować im zdrowie i życie. Policjant zwrócił szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących, jak omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu w rejonie przejścia. Kierowcy dopuszczający się tego rodzaju wykroczenia muszą się liczyć z mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.
W spotkaniu udział brała także aspirant sztabowa Aneta Sokalla z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP Gliwice. Policjantka przestrzegła przed oszustami domokrążcami i obudziła żywą dyskusję.
Warsztaty organizowane są przez policję dla seniorów w wieku 50+. W celu umówienia dogodnego terminu spotkania prosimy koordynatorów klubów seniora o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP Gliwice, tel.: 32 336 92 90.